Випускний бал у мирному Бахмуті збирав на центральній площі сотні усмішок, обіймів і надій. Лунали привітання, звучала музика, а юнаки та дівчата прощалися зі школою, роблячи перший крок у доросле життя.
Сьогодні наше місто розрослося до масштабів усього світу. Його вулиці пролягають через Київ і Дніпро, його площі сягають Варшави та Мюнхена, а затишні провулки розійшлися маленькими містечками Німеччини, Австрії та інших країн. Але де б не опинився бахмутянин, там завжди буде частинка нашого дому.
Уже вп’яте урочистості для школярів Бахмутської громади відбулися одночасно у Києві та Дніпрі. До події долучилися випускники, батьки, педагоги, почесні гості та бахмутяни, які нині мешкають у різних куточках України і світу.
Подія розпочалася хвилиною мовчання: під звуки метронома присутні вшанували пам’ять загиблих захисників України та мирних громадян.
Телеміст «Зірковий час нового покоління» об’єднав дві локації в один спільний простір. До молоді звернувся начальник Бахмутської міської військової адміністрації Олексій Рева. Він привітав випускників із завершенням важливого етапу життя, подякував учителям і батькам за підтримку, побажав юнакам і дівчатам сміливо йти до своїх мрій, берегти віру в себе та пам’ятати рідний Бахмут.
У Києві до вітань долучився заступник міського голови Сергій Родін, який побажав випускникам упевнено будувати власне майбутнє та завжди пам’ятати, що їхній шлях розпочався саме у школах Бахмутської громади.
Цього року навчання в бахмутських школах завершили 224 учні 11-х класів та 263 учні 9-х класів. Почесними стипендіатами Бахмутської міської ради стали 33 учні та 3 учнівські колективи й команди.
За багаторічною традицією, за високі досягнення в навчанні випускників одинадцятих класів відзначили іменними медалями та пам’ятними подарунками «Золоте серце» — символом любові до рідного міста, в якому вони зростали і навчалися. Особливі вітання цього дня лунали й на адресу випускників, які здобули максимальні 200 балів на національному мультипредметному тесті, а також тих, хто впродовж дев’яти років працював на максимум.
Особливі емоції подарував «Останній урок», під час якого вчителі з гумором згадували роки дистанційного навчання, «магнітні бурі» з інтернетом під час відповідей та інші знайомі кожному школяреві кумедні моменти. А ще були щемливі слова батьків, які порівняли своїх дітей з бахмутськими трояндами — сильними, незламними та здатними квітнути навіть у найскладніших обставинах.
Коли обидві зали підхопили гасло «Хто ми? — Команда! Що ми? — Єдність!», а простір замайорів прапорами Бахмута, відстані між містами остаточно зникли.
Щиро дякуємо Новопечерській школі в Києві та Університету імені Альфреда Нобеля в Дніпрі за теплий прийом й підтримку в організації цієї важливої для бахмутян події.
У добру путь, випускники 2026 року!
Хай ваш зірковий шлях буде мирним і щасливим!



































Фото та інформація Serg Rodin, Управління Освіти, Новопечерська школа, Університет імені Альфреда Нобеля