Народився Сергій Георгійович Садчиков 13 серпня 1950 року у Бахмуті та прожив усе своє свідоме життя. У Бахмуті у шість років й почав малювати свій рідний край.

Фото “Вільне радіо”
Закінчив Артемівське педагогічне училище, музичне відділення, клас «Хорове диригування». Навчався живопису в художника й педагога А.І. Стукалова, значний вплив на вибір творчого шляху справив також В.В. Дементьєв.
З 1972 року – учасник обласних і республіканських художніх виставок.
У 1980-х – 1990-х став учасником більш як 10 всеукраїнських виставок, які організовувала Спілка художників України (Київ, Дніпро).
Понад 10 персональних виставок впродовж 2000–2021 років (Донецький обласний художній музей, Художній музей Краматорської міської ради, Дружківський історико-художній музей, Бахмутський краєзнавчий музей).
Приймав участь у виставках і творчих проєктах, організатором і співорганізатором яких виступає Донецький обласний художній музей (перезаснований 2015 року в м.Краматорськ):
– 2016-2021 – учасник обласних пленерів професійних художників «Прелеснянський пленер» (2016, 2017), «Степовий блюз» (2017, 2018), «Флешбек на полотні степу» (2019-2021);
– 2021 р. – керівник майстеркласів «Сюжетний живопис» в рамках проєкту «Творчі майстерні «Вчимося. Творимо. Зростаємо».
– учасник обласної виставки «Схід: рівень свободи» (2021 р., ДОХМ); виставки митців Донеччини до Дня незалежності України (2022 р., ХОХМ).
На своїх полотнах та графічних малюнках художник ілюструє природу Донеччини, змальовує дворики та вулиці рідного Бахмута, відтворює побут і працю людей. С.Г. Садчиков відомий серією чорно-білих малюнків тушшю “Старовинний Бахмут”, за які у 2000 році його визнали “Людиною року”. У тому же році він став членом Національної спілки художників України.
Персональні виставки робіт С.Г. Садчикова експонувалися в Донецькому обласному художньому музеї, Бахмутському краєзнавчому музеї, Художньому музеї Краматорської міської ради, Дружківському історико-художньому музеї. Щороку брав участь у колективних виставках «Бахмутський вернісаж» до Дня міста.
З наближенням бойових дій 2022 року митець евакуювався з прифронтового Бахмута. Згодом стараннями волонтерів було врятовано більшість полотен з його творчої майстерні. Нині Сергій Садчиков перебуває в Німеччині. Він продовжує творчу працю й дає уроки малювання.

Фото “Вільне радіо”
Серед його робіт останнього часу – два авторські відтворення картини «Підняття українського прапора над Бахмутом 1917 року», оригінал якої залишився в палаючому місті. Роботи Сергія Садчикова експонувалися на колективній виставці митців Сходу України «Схід. Рівень свободи» (2022), персональній виставці живопису 1987 – 2021 років «Тихе щастя» (2023) і виставці графічних робіт «Шлях Григорія Сковороди. Бахмут» (2022 – 2023) у Хмельницькому обласному художньому музеї.
Роботи Сергія Георгійовича зберігають пам’ять про наше улюблене місто та про його людей.












Редакція газети “Вперед” приєднується до поздоровлень з ювілеєм, які лунають у ці дні. Ми бажаємо вам, Сергій Георгійович, здоров’я, щастя й натхнення. Нехай наш рідний Бахмут продовжує своє життя не лише у наших серцях, а й на ваших картинах. Дякуємо вам за те, що ви є, за те, що ви працюєте!