Ми вже писали про запровадження соціального експерименту щодо забезпеченням житлом ВПО. Для бахмутян, та й не тільки для нас, це дуже болюче питання.
Тепер є рішення, що заарештовану нерухомість тимчасово передадуть внутрішньо переміщеним особам та громадянам, які втратили житло. Про це повідомляє “ПРОКИДАЙСЯ!”. Поки що це лише експеримент.
Проект стартує з Києва. На першому етапі буде передано 10 квартир. У разі успіху, програма розшириться на всі регіони країни. Зараз розглядаються близько 200 об’єктів. Переважно це квартири середнього класу площею від 40 до 70 м2. Житло преміум-категорії в рамках ініціативи не задіяне.
Слід зазначити, що права власності колишніх власників зберігаються. Квартири будуть використовуватися виключно тимчасово. Якщо арешт із майна буде знятий за рішенням суду, то в такому разі мешканці будуть зобов’язані негайно звільнити квартиру. Саме тому уряд запроваджує поетапну реалізацію та моніторинг кожного випадку.
Відповідальність за управління нерухомістю покладено на керуючі компанії, відібрані за конкурсом.