З давніх-давен розколяда — це традиція проводів різдвяних свят, яка ще раз підкреслює важливість Різдва. Це справжнє гуцульське дійство.
«Зі святами треба гідно прощатися, аби наступного року їх знову дочекатися», — вважають на Гуцульщині та збираються на гучне святкування, яке традиційно влаштовують у період між Водохрещем і Стрітенням.

Розколяда відбулася й у невеличкому мальовничому селищі Кути на Прикарпатті. Центр життєстійкості наповнився теплом, гучним співом колядок, щедрівок та маланок, адже під час розколяди згадують усе, що робили упродовж різдвяних свят.

Разом з мешканцями громади та внутрішньо переміщеними особами до духовно-культурної події долучилася й фахівчиня Бахмутського міського народного Дому Світлана Крошка. Захід розпочався зі спільної молитви за перемогу, мир і спокій, за наших доблесних воїнів та кожного присутнього на цій розколяді.

Упродовж усієї зустрічі ансамбль юних музик виконував українські народні величальні обрядові пісні, прославляючи Ісуса Христа та господарів, бажаючи їм щастя, здоров’я, достатку й щедрого врожаю. Особливо зворушливо й проникливо пролунала колядка для ЗСУ «Там во Бахмуті», написана Олегом Вітвіцьким, за виконання якої учасникам особисто подякували присутні бахмутяни.
Своєю щирою грою та живою музикою хлопці й дівчата створили особливу атмосферу єдності та підтримки.
Фото та інформація Управління культури Бахмутської міської ради, Народний Дім