Бахмутянки створювали Коника

За східним календарем 2026-й пройде під знаком Коня. Кажуть, навіть маленька фігурка чи малюнок із цим символом стає справжнім оберегом. Аби притягнути удачу мешканці Бахмутської громади та кияни зібралися разом у творчому просторі Vcentri HUB: Оболонь.

Тут майстрині Бахмутського міського народного Дому Наталя Решетняк та Тетяна Волошина вчили створювати традиційну народну іграшку «Коник», яка є втіленням волі та життєвої енергії української культури.


Учасники працювали з натуральною фактурною джутовою ниткою. За розмовами та кропіткою роботою час пролетів непомітно. Хоча технологія створення іграшки була однакова для всіх, кожен коник отримав власний характер — дещо зворушливий, по-своєму гордий і обов’язково наповнений душею автора.

Автентичні коники, сповнені тепла людських рук, поїхали по домівках як нагадування про те, що справжня сила у наших традиціях і вмінні триматися разом.

Фото та інформація Управління культури Бахмутської міської ради, Народний Дім

Залишити коментар