Використання мобільних телефонів дітьми в школах слід заборонити. Це необхідно для поліпшення успішності, перешкоджання зривам уроків і допомоги в захисті дітей від кібербулінгу. Про це повідомляє видання The Guardian із посиланням на доповідь ЮНЕСКО.
Є дані, що надмірне використання смартфонів пов’язане з погіршенням успішності, а високі показники часу, проведеного перед екраном, “можуть негативно впливати на самоконтроль і емоційну стабільність, а також посилювати тривожність і пригнічений стан”. До речі, теж саме стосується і дорослих.
Гендиректор ЮНЕСКО Одре Азуле зазначила, що онлайн взаємодія не може бути заміною людському живому спілкуванню.
У доповіді ЮНЕСКО зазначається, що надмірне і непропорційне використання учнями цифрових технологій у школі та вдома, зокрема смартфонів, планшетів і комп’ютерів, може відволікати їх від роботи і згубно впливати на якість освіти.
Водночас в організації визнали, що сучасні технології, незважаючи на ці негативні чинники, надали змогу здобути освіту мільйонам людей.
ЮНЕСКО провела аналіз освітніх систем у 200 країнах. Згідно з оцінкою організації, лише в кожній шостій країні заборонено використання телефону в школі.
Інтерфакс