Про ситуацію у Бахмуті з перших вуст

На питання журналіста сайту bahmut1571.com.ua та газети «Вперед» відповідає начальник Бахмутської міської військової адміністрації Олексій Рева.

Переживаючи за матеріальне, люди забувають про головне

– Олексію Олександровичу, перше питання: ви у місті?

– Так, звичайно. Не знаю, хто і навіщо розпускає різні чутки, але я на своєму робочому місці, тому що у громаді залишається ще багато людей, які потребують допомоги та підтримки.

– Бахмут ось уже кілька місяців є найгарячішою точкою війни. Скільки людей залишається у місті?

– На сьогодні у Бахмутській громаді залишається близько 15 тисяч мешканців. 95 відсотків із них – це жителі міста Бахмут.

– Як ви думаєте, чому вони не виїжджають?

– Ви знаєте, дуже складно відповісти на це запитання. Кожен має свою історію. Хтось не може виїхати та залишити літніх батьків, які навідріз відмовляються евакуюватися. У когось хворіють рідні. Більшість просто бояться, що не зможуть знайти житло та засоби для існування, бояться залишити без нагляду свої домівки тощо. Причин багато, усі вони різні. Але хочу вкотре наголосити, що, переживаючи за матеріальне, люди забувають про головне. А головне сьогодні – зберегти життя. Коли безпекова ситуація у Бахмутській громаді стала складною, ми почали проводити евакуацію наших мешканців. І зараз продовжуємо переконувати людей евакуюватися до безпечніших регіонів країни. Прийняти рішення про евакуацію дуже складно, але це необхідно зробити.

Бахмутян прихистить Тернопільщина

– Зараз ще є можливість евакуюватись на безпечнішу територію? Якщо так, то де зараз чекають на бахмутян?

– Згідно з рішенням Урядового Координаційного штабу з 2 листопада розпочалася безкоштовна евакуація мешканців Донецької області до територіальних громад Тернопільської області. Евакуація здійснюється  спеціальним потягом, один раз на чотири дні по парних днях. Для того, щоб безкоштовно виїхати у безпечний регіон і врятувати свою сім’ю від постійних обстрілів, необхідно залишити заявку за номером телефону гарячої лінії,  дістатися до місця збору, звідки буде відбуватися безкоштовне підвезення до евакуаційного поїзда у Покровськ. По місту прибуття тимчасово переміщеним особам буде надано безкоштовне житло, гуманітарну допомогу, соціальний супровід під час оформлення допомоги від міжнародних організацій та, за необхідності, медичну та психологічну допомогу.

Складно і лікарям, і рятувальникам

– Чи можливо зараз у місті отримати медичну допомогу, викликати «швидку»?

– На жаль, під час одного з обстрілів міста пошкоджено багато автомобілів швидкої допомоги. Але «швидка» працює. Нашим лікарям допомагають співробітники служби ДСНС, вони надають першу допомогу жителям, які потрапили під обстріли та отримали поранення. Що стосується медичної допомоги, у місті працюють травматологи, хірурги, офтальмологи, є гінеколог та невролог. Лікарі приймають в амбулаторіях №1, 2 та 7. Також ведеться прийом хворих у поліклініці. Нещодавно наша поліклініка потрапила під ворожий обстріл, але лікарі працюють у тому крилі будівлі, яке вціліло.     

– На своїй сторінці у Фейсбук ви вкотре закликали бахмутян евакуюватися та написали, що ситуація не дозволяє оперативно виявляти загиблих та розбирати завали. Чи означає це, що співробітники ДСНС виїхали з Бахмута?

– Це означає лише одне, що у місті складна ситуація і служба безпеки ДСНС, наші військові не завжди підтверджують безпеку проведення пошуково-рятувальних робіт. Розібрати завал — це дуже непроста робота, яка потребує залучення спеціальної техніки, максимальної кількості співробітників. А у нинішніх реаліях, коли ворог постійно обстрілює місто, довкола вибухають снаряди, це не завжди можна зробити безпечно та оперативно. І це треба розуміти.

Сім тисяч буханців щоденно та набори від благодійників

– Хто розвозить та безкоштовно роздає по мікрорайонах хліб?

– Щодня до Бахмута завозять сім тисяч буханців хліба з Харківської області. Закуповується хліб за кошти місцевого бюджету через Комплексну програму із соціального захисту окремих категорій громадян 2019-2022 років. У програму було внесено відповідні зміни щодо надання матеріальної натуральної допомоги мешканцям Бахмутської громади у вигляді хлібобулочних виробів. Хліб роздають людям у пунктах видачі гуманітарної допомоги.

– Яку ще гуманітарну допомогу та від кого отримують бахмутяни?

– Скажу відверто, через постійну небезпеку дуже ускладнюється питання завезення гуманітарної допомоги. Але ми відповідально працюємо у цьому напрямку. Для міської влади найважливішим завданням є допомога своїм громадянам, які з тих чи інших причин залишаються в громаді.

Завдяки підтримці та тісній співпраці з міжнародними партнерами та благодійними фондами мешканці отримали продуктові набори від Міжнародної гуманітарної організації WORLD CENTER KITCHEN, Благодійної організації Фонду Рината Ахметова і проєкту Метінвест «Рятуємо життя», Всеукраїнської громадської організації Соціал-Демократичного Конгресу Християн. Також надходила допомога Світової продовольчої програми ООН (World Food Programme) у співробітництві з Адвентиським Агентством Допомоги та Розвитку в Україні (ADRA Ukraine) і Міжнародної гуманітарної організації «WORLD CENTER KITCHEN» у вигляді продуктових наборів. Також для мешканців громади отримано гігієнічні набори та медичні препарати від постійного партнера – Дитячого фонду ООН (UNICEF Ukraine). Щиро дякую всім міжнародним і неурядовим організаціям за підтримку. Продовжуємо роботу у цьому напрямку.

Вугілля, дрова та буржуйки

– Іде зима. Чи працюють у місті комунальні служби, і яка за таких екстремальних умов можлива підготовка до неї?

– Наші комунальні служби працюють. Наразі співробітники «Бахмут-Енергії» спільно з Бахмутською житловою управляючою компанією проводять  централізований злив води з систем опалення багатоповерхових будинків та будівель міської інфраструктури. У місті працюють аварійні бригади, які здійснюють прибирання територій після обстрілів.

З 10 жовтня наші фахівці почали опрацьовувати заявки на отримання дров та вугілля. На сьогодні укладено договір на п’ять тисяч тон вугілля. Наразі дві тисячі тон вже завезено у місто і воно завозиться щодня. Розпочато видачу вугілля мешканцям приватного сектору та багатоквартирних будинків. Укладено договір на тисячу кубометрів деревини. Найближчим часом планується її доставка і  видача.

Ми замовили дві тисячі буржуйок для мешканців приватного сектору та підвальних приміщень. Чотириста з них уже виготовлено, днями очікуємо на їх завезення. Співпрацюємо з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста, які також обіцяють надати для обігріву приватних будинків та укриттів буржуйки, теплові гармати та генератори. Внаслідок постійних обстрілів частина мікрорайонів залишилася без водопостачання. Для того, щоб при мінусовій температурі місто не опинилося повністю без води, працюємо над закупівлею дизпалива для генераторів.

Щодо електроенергії. Через небезпечну ситуацію працівники ДТЕКу не можуть розпочати відновлення високовольтних ліній, які забезпечують електропостачання міста. Як тільки буде така можливість, я маю на увазі безпекову ситуацію, електрики розпочнуть відновлювальні роботи.

Завдяки Агентству ООН у справах біженців в Україні бахмутяни отримують тарпаулін для ремонту пошкоджених під час обстрілів будинків. Щомісяця це близько 120 тис. кв. метрів.

Це буде найскладніша зима у Бахмутській громаді. Але ми маємо впоратися.

Як зв’язатися з мером

– Практично всі управління та служби міської ради працюють дистанційно, а як доставляються пенсії та інші соцвиплати тим, хто залишається у місті?

– Дуже складно. Співробітники Укрпошти спільно зі співробітниками міськвиконкому роблять виїзди у мікрорайони, туди, де це можливо. Оповіщуємо людей через квартальних, керуючих ОСББ, приїжджаємо та видаємо пенсії. Як буде далі, ніхто не знає. Все буде залежати від ситуації.

– Звісно, що про жодні особисті прийоми і «гарячі лінії» зараз не може бути й мови. Але якщо у людини виникне нагальна потреба, як можна зв’язатися з вами?

– Працює електронна пошта міської ради. Дуже багато звернень надходить мені на месенджер. Намагаюся виділити час, переглянути повідомлення та надати людям потрібну їм інформацію.

– Дякуємо вам, Олексію Олександровичу, за відверту розмову, за вашу мужність і відданість громаді. Ми обов’язково переможемо, все відбудуємо, і Бахмут знову буде кращім містом на Землі.

Коментарі
  1. Від щирого серця вдячна нашому меру Олексій Олександровича за турботу про наше місто і його мешканців. Дай Бог йому здоров’я і терпіння. Божого захисту Вам дорогий Олексій Олександрович. Віримо і надіємось, що все буде добре.🇺🇦🇺🇦🇺🇦🙏🙏🙏

  2. Алексей Александрович в который раз доказал свою преданность бахмутчанам, Бахмуту и любимому делу. Берегите себя, пусть Вас Бог хранит. Бахмуту сдаваться нельзя!

  3. Сили вам і витримки,здоров’я і підтримки.Віримо в вас і рівняємось на вас.❤

  4. Які лікарі? Де вони приймають? Що за сказки? Яка вода? Її нема у всьому місті. І нарешті головне – допоможіть Забахмутці,туди не приходить гуманітарка вже декілька місяців. А старі люди не ризикують перебратися по кускам мосту,які залишилися після його руйнування. Невже хоч якось неможливо до них добратися? Там біля 300 людей у подвалах

  5. Бесплатные дрова и уголь это хорошо, мы зарегистровались, но САМОВЫВОЗ, даже если топливо далут бесплатно, что значит самовывоз для забахмутки? Как это будет? Это насмешка? Или я чего- то не понимаю?

  6. Мы выехали с Бахмута ещё в конце мая. Май, июнь, июль оплачивали онлайн счёт, который присылали.
    Но веде в доме уже больше двух месяцев нет света.
    За что же платить?

Залишити коментар